ویزای فرانسه

آژانس مسافرتی سفیران سفر پارس با بیش از چندین سال تجربه در زمینه خدمات ویزای فرانسه، مشاور و همراه شما برای دریافت این ویزا خواهد بود و سعی دارد اطلاعات کاملی برای شما در این زمینه فراهم آورد.

 

ویزای توریستی فرانسه

فرانسه یکی از کشورهای اروپای غربی است. عضو اتحادیه اروپا و عهدنامه شنگن بوده و پایتخت آن شهر پاریس می‌باشد این کشور در سال 2013 محبوب‌ترین مقصد گردشگری جهان نام گرفت و همچنان هم در زمره‌ مقاصد گردشگری پر طرفدار به شمار می‌رود. آژانس سفیران سفر پارس این تضمین را به شما مسافرین محترم میدهد که به راحتی با اخذ ویزای شنگن به  فرانسه سفرکنید. ویزای فرانسه شامل مقررات و شرایط ویزای شینگن است.ویزای توریستی فرانسه مخصوص سفرهای تفریحی کوتاه مدت یا دیدار با اعضای خانواده و بستگان شما میباشد. اگر تصمیم به تحصیل یا کار در فرانسه را داشته باشید، این نوع ویزا مناسب نیست و باید برای ویزای تحصیلی فرانسه یا ویزای کار اقدامات لازم را انجام دهید. اعتبار ویزای توریستی فرانسه بستگی به تصمیم سفارت فرانسه و نوع درخواست شما را نیزدارد. پس از صدور ویزای فرانسه، سفارت برچسب ویزا را در گذرنامه شما می‌چسباند. این برچسب شامل تمام اطلاعات اصلی ویزای فرانسه مانند تاریخ اعتبار و میزان دفعاتی که می‌توانید با آن شما به این کشور سفر داشته باشید، می‌شود.

 

انواع ویزا فرانسه:

1- ویزای توریستی فرانسه

این نوع از ویزای فرانسه مختص گردشگرانی است که قصد بازدید از کشور فرانسه برای مدت زمان کمتر از ۳ ماه را دارند، از این رو فرد دارنده ویزای توریستی مجاز به انجام کار در کشور فرانسه نبوده و به غیر از گشت و گذار تنها مجاز به استفاده از خدمات پزشکی بیمارستان میباشد. در این حالت بنابر مدت زمان اقامت‌ (حداکثر ۹۰ روز در بازه زمانی ۱۸۰ روزه) برای‌ شما براساس مقصد مورد نظرتان ویزای اتحادیه شنگن USV و یا ویزای ملی (national) نوع C صادر می‌شود.

 

2- ویزای کاری

این نوع از ویزای فرانسه همانطور که از نامش پیداست برای کسب و کار در خاک کشور فرانسه انجام شده است و نسبت به موقعیت فرد (خویش‌فرما، کارمند، شغل فردی و مدت زمان اقامت) دارای شرایط و مشخصات مختلفی به شرح زیر است: اینکه جهت به انجام رساندن امور تخصصی و تبلیغاتی و شروع و یا مشارکت در یک فعالیت خویش فرما به کشور فرانسه قدم بگذارید. اینکه توسط کارفرما برای مدت زمانی معین جهت ارائه خدمات و انجام ماموریت به کشور فرانسه منقل شوید و طی مدت زمان قرارداد به انجام امور محوله بپردازید و یا اینکه توسط کارفرمای فرانسوی برای انجام کار در فرانسه استخدام  ومشغول به کارشوید. (که می‌تواند تحت عنوانقرارداد فصلی باشد) تحت عنوان گذراندن دوره حرفه‌ای و آموزشی برای یک سازمان و یا شرکت نسبت به اخذ ویزای فرانسه از نوع کاری اقدام کنید.

 

3- ویزای تحصیلی

این نوع از ویزای فرانسه برای آن دسته از افرادی میباشد که که قصد ادامه تحصیل در دانشگاه‌های فرانسه را نیزدارند و یا می‌خواهند در طرح‌های تحصیلی مشارکتی و یا تبادل دانشجو شرکت کنند. به طور میانگین تحصیل در دانشگاه‌های دولتی فرانسه همچون اغلب دانشگاه‌های آلمان رایگان بوده و در صورت دریافت ویزای فرانسه و پذیرش تحصیلی می‌توان با پرداخت هزینه‌ای بین ۱۷۵ تا ۵۷۰ یورو در سال به تحصیل در کشور فرانسه پرداخت. ویزای تحصیلی فرانسه از نوع ویزای شینگن طولانی مدت با برچسب Etudiant است که توسط سفارت فرانسه صادر می‌شود و دانشجو می‌تواند در کنار داشتن امکان کار دانشجویی، به هر دو زبان فرانسه یا انگلیسی به تحصیل در دانشگاه‌های فرانسه بپردازد.


4- ویزای بازدید خانواده

این نوع از ویزای فرانسه به عنوان ویزای شینگن طولانی مدت برای متقاضیان خارجی صدور می‌شود که قصد بازدید اعضای خانواده، همسر و یا فرزند خود را برای بیش از سه ماه تا یکسال را دارند. متقاضی دریافت ویزای فرانسه از نوع خانوادگی میبایست پس از وارد شدن در خاک فرانسه نسبت به ثبت‌نام و دریافت مجوز اقامت (residence permit) از اداره مربوطه اقدام کند. لازم به ذکر است که تنها در صورتی که عضو خانواده شما دارای ملیتی اروپایی یا فرانسوی نیز باشند و یا به صورت قانونی ساکن کشور فرانسه باشد، فرد متقاضی امکان دریافت ویزای فرانسه Family را نیزخواهد داشت.


5- ویزای ترانزیت یا عبور از فرانسه

این نوع از ویزای فرانسه تنها مختص افرادی میباشد که قصد سفرشان جایی خارج از حوزه شینگن است اما برای عزیمت به آنجا ملزم به عبور ازخاک کشور فرانسه و جا به جایی هواپیما در فرودگاه فرانسه هستند. بدین ترتیب فرد با در دست داشتن ویزای ترانزیت فرانسه حق خروج از محوطه فرودگاه فرانسه را نداشته و تنها مجاز به تعویض پرواز خود برای رسیدن به مقصد مورد نظر میباشد.

 


چاپ  

عضویت در خبرنامه

دسترسی سریع

ما را دنبال کنید

logo-samandehi